Tulokset 2018 – Himos Winter Trail

Tulokset 2018

Himos Winter Trail 2018 tulokset. Kiitos osallistujille ja järjestäjille!

http://jrv.fi/drupal/node/2502

Enjoy Naiset

Nimi Seura Tulos Sija
Helmi Pitkänen S-Market Jämsä 0.51.36 1
Terhi Karisalmi Karisalmen kotiliha 0.54.11 2
Annika Ruuska KPK 24/7 0.55.33 3
Eija Hakonen Liikunta ja Hyvinvointi Move 1.02.38 4
Marja Paananen Liikunta ja Hyvinvointi Move 1.02.40 5
Elina Pohjavirta Velo Salo 1.02.55 6
Lotta Salonen JRV 1.03.54 7
Heta Virkajärvi JRV 1.03.58 8
Milja Simonen Liikunta ja Hyvinvointi Move 1.04.11 9
Helena Jokinen Liikunta ja Hyvinvointi Move 1.05.24 10
Marjaana Nikoskinen Liikunta ja Hyvinvointi Move 1.06.45 11
Niina Lindeman 1.07.00 12
Arja Hirvelä 1.08.07 13
Hanna Pietari Hyvinkään Rasti 1.17.04 14
Ulla Klemettinen 1.17.53 15
Eeva-Leena Pihlajamaa Liikunta ja Hyvinvointi Move 1.18.20 16
Elli Viitanen Powerforest 1.18.51 17
Merja Rantanen Paljakka 1.19.13 18
Elina Vettenterä Liikunta ja Hyvinvointi Move 1.20.27 19
Tuulia Karisalmi Karisalmen kotiliha 1.21.31 20
Ella Uusitalo 1.21.57 21
Siina Ärling 1.22.03 22
Henna Virkkunen 1.22.35 23
Saija Mäntylä 1.22.38 24
Katja Niininen Tampere Trail Running 1.22.40 25
Marjaana Wuolio Vaajakosken Kuohu 1.23.10 26
Maarit Kerkkonen JRV 1.23.38 27
Mariliiina Peltonen Liikunta ja Hyvinvointi Move 1.24.17 28
Tiinu Wuolio 1.24.27 29
Hilkka Rantanen Paljakka 2.13.20 30

Enjoy Miehet

Nimi Seura Tulos Sija
Iiro Suppula Kuoreveden Kärki 0.47.17 1
Lauri Lakanen Koovee 0.51.48 2
Tero Koponen-Karisalmi Karisalmen kotiliha 0.54.14 3
Seppo Wuolio Vaajakosken Kuohu 0.54.45 4
Jesse Vähäsantanen 1.10.05 5
Eero Pietari Hyvinkään Rasti 1.16.51 6
Esko Pietari Hyvinkään Rasti 1.17.08 7
Otto Salmela Paljakka 1.19.04 8
Tony Hopia 1.19.32 9
Tauno Rantanen Paljakka 2.12.50 10

Enjoy Kaikki

Nimi Seura Tulos Sija
Iiro Suppula Kuoreveden Kärki 0.47.17 1
Helmi Pitkänen S-Market Jämsä 0.51.36 2
Lauri Lakanen Koovee 0.51.48 3
Terhi Karisalmi Karisalmen kotiliha 0.54.11 4
Tero Koponen-Karisalmi Karisalmen kotiliha 0.54.14 5
Seppo Wuolio Vaajakosken Kuohu 0.54.45 6
Annika Ruuska KPK 24/7 0.55.33 7
Eija Hakonen Liikunta ja Hyvinvointi Move 1.02.38 8
Marja Paananen Liikunta ja Hyvinvointi Move 1.02.40 9
Elina Pohjavirta Velo Salo 1.02.55 10
Lotta Salonen JRV 1.03.54 11
Heta Virkajärvi JRV 1.03.58 12
Milja Simonen Liikunta ja Hyvinvointi Move 1.04.11 13
Helena Jokinen Liikunta ja Hyvinvointi Move 1.05.24 14
Marjaana Nikoskinen Liikunta ja Hyvinvointi Move 1.06.45 15
Niina Lindeman 1.07.00 16
Arja Hirvelä 1.08.07 17
Jesse Vähäsantanen 1.10.05 18
Eero Pietari Hyvinkään Rasti 1.16.51 19
Hanna Pietari Hyvinkään Rasti 1.17.04 20
Esko Pietari Hyvinkään Rasti 1.17.08 21
Ulla Klemettinen 1.17.53 22
Eeva-Leena Pihlajamaa Liikunta ja Hyvinvointi Move 1.18.20 23
Elli Viitanen Powerforest 1.18.51 24
Otto Salmela Paljakka 1.19.04 25
Merja Rantanen Paljakka 1.19.13 26
Tony Hopia 1.19.32 27
Elina Vettenterä Liikunta ja Hyvinvointi Move 1.20.27 28
Tuulia Karisalmi Karisalmen kotiliha 1.21.31 29
Ella Uusitalo 1.21.57 30
Siina Ärling 1.22.03 31
Henna Virkkunen 1.22.35 32
Saija Mäntylä 1.22.38 33
Katja Niininen Tampere Trail Running 1.22.40 34
Marjaana Wuolio Vaajakosken Kuohu 1.23.10 35
Maarit Kerkkonen JRV 1.23.38 36
Mariliiina Peltonen Liikunta ja Hyvinvointi Move 1.24.17 37
Tiinu Wuolio 1.24.27 38
Tauno Rantanen Paljakka 2.12.50 39
Hilkka Rantanen Paljakka 2.13.20 40

Challenge Naiset

Nimi Seura Tulos Sija
Miia Niittynen Koovee 1.24.44 1
Hilla Pitkänen JRV 1.34.12 2
Reetta Lakanen Koovee 1.36.13 3
Niina Taimisto Team Rahola 1.41.29 4
Venla Marjanen JRV 1.42.07 5
Susanna Nurminen Sajaniemen Sonnit 1.50.04 6
Katri Suominen 1.51.06 7
Hanna Hämäläinen 1.51.23 8
Laura Hyvärinen Savon Suola 1.52.18 9
Sari Manninen 1.53.03 10
Elina Orrainen 1.56.44 11
Eija Väisänen 2.00.13 12
Ulla Nissinen 2.03.40 13
Anni Naukkarinen 2.04.34 14
Sari Iltanen 2.05.12 15
Paula Pasanen Hippoksen maratonkerho 2.05.36 16
Hanna-Kaisa Haapsaari Savon Suola 2.07.52 17
Susanna Ranta Vitikkalan koulu 2.08.16 18
Päivi Pitkänen Vitikkalan koulu 2.08.18 19
Tanja Tuovinen 2.08.36 20
Paula Junttila 2.08.48 21
Tiina Kaarlonen Velo Salo 2.10.12 22
Liisa Sinisammal GallupKärki 2.10.40 23
Mari Lainkari GallupKärki 2.10.42 24
Jenni Kukkonen 2.13.06 25
Riitta Ärling 2.13.11 26
Sanna Taimisto 2.13.16 27
Tiia Räisänen 2.17.26 28
Marja Nyyssönen-Askola 2.17.29 29
Taina Vaismaa 2.19.29 30
Tea Murtoniemi 2.19.36 31
Riitta Saarentausta Vaajakoski 2.19.56 32
Leea Lahtomäki 2.20.59 33
Johanna Mäki-Panula 2.23.42 34
Susanna Snellman 2.29.18 35
Mervi Ristola 2.29.52 36
Tuuli Lajunen JRV 2.36.35 37
Pia Siirola-Kourunen JRV 2.36.37 38
Tessa Vakaslahti 2.37.22 39
Heidi Reijo Samba Trailrunning Club 2.40.22 40

Challenge Miehet

Nimi Seura Tulos Sija
Antti Anttonen Paljakka 1.09.56 1
Matti Kärkkäinen JKU 1.10.15 2
Lauri Pohjola Suunta Jyväskylä 1.17.58 3
Jussi Ernamo 1.20.42 4
Antti Mattila Kuhmoisten Kumu 1.22.33 5
Heikki Yijälä 1.26.37 6
Petri Valkeamäki 1.44.01 7
Erkki Ylikoski Sorrinperän Sisu 1.44.43 8
Kimmo Rauhamäki Jämsän Retki-Veikot 1.44.43 9
Mika Kauraharju 1.44.54 10
Kimmo Vanha-Jaakkola CC Ilves 1.50.47 11
Henri Karhu JKU 1.53.00 12
Mikko Saastamoinen Kumura 2.02.25 13
Juha Ruotsi CKSG 2.02.30 14
Pasi Flinkman HTRC 2.02.35 15
Aapeli Autio 2.03.54 16
Janne Simola 2.05.28 17
Joonas Pahkala Jämsän Retki-Veikot 2.05.41 18
Jorma Ekman jrv 2.07.29 19
Juha Tontti HTRC 2.08.30 20
Kari Leimola HTRC 2.08.32 21

Challenge Kaikki

Nimi Seura Tulos Sija
Antti Anttonen Paljakka 1.09.56 1
Matti Kärkkäinen JKU 1.10.15 2
Lauri Pohjola Suunta Jyväskylä 1.17.58 3
Jussi Ernamo 1.20.42 4
Antti Mattila Kuhmoisten Kumu 1.22.33 5
Miia Niittynen Koovee 1.24.44 6
Heikki Yijälä 1.26.37 7
Hilla Pitkänen JRV 1.34.12 8
Reetta Lakanen Koovee 1.36.13 9
Niina Taimisto Team Rahola 1.41.29 10
Venla Marjanen JRV 1.42.07 11
Petri Valkeamäki 1.44.01 12
Erkki Ylikoski Sorrinperän Sisu 1.44.43 13
Kimmo Rauhamäki Jämsän Retki-Veikot 1.44.43 14
Mika Kauraharju 1.44.54 15
Susanna Nurminen Sajaniemen Sonnit 1.50.04 16
Kimmo Vanha-Jaakkola CC Ilves 1.50.47 17
Katri Suominen 1.51.06 18
Hanna Hämäläinen 1.51.23 19
Laura Hyvärinen Savon Suola 1.52.18 20
Henri Karhu JKU 1.53.00 21
Sari Manninen 1.53.03 22
Elina Orrainen 1.56.44 23
Eija Väisänen 2.00.13 24
Mikko Saastamoinen Kumura 2.02.25 25
Juha Ruotsi CKSG 2.02.30 26
Pasi Flinkman HTRC 2.02.35 27
Ulla Nissinen 2.03.40 28
Aapeli Autio 2.03.54 29
Anni Naukkarinen 2.04.34 30
Sari Iltanen 2.05.12 31
Janne Simola 2.05.28 32
Paula Pasanen Hippoksen maratonkerho 2.05.36 33
Joonas Pahkala Jämsän Retki-Veikot 2.05.41 34
Jorma Ekman Jämsän Retki-Veikot 2.07.29 35
Hanna-Kaisa Haapsaari Savon Suola 2.07.52 36
Susanna Ranta Vitikkalan koulu 2.08.16 37
Päivi Pitkänen Vitikkalan koulu 2.08.18 38
Juha Tontti HTRC 2.08.30 39
Kari Leimola HTRC 2.08.32 40
Tanja Tuovinen 2.08.36 41
Paula Junttila 2.08.48 42
Tiina Kaarlonen Velo Salo 2.10.12 43
Liisa Sinisammal GallupKärki 2.10.40 44
Mari Lainkari GallupKärki 2.10.42 45
Jenni Kukkonen 2.13.06 46
Riitta Ärling 2.13.11 47
Sanna Taimisto 2.13.16 48
Tiia Räisänen 2.17.26 49
Marja Nyyssönen-Askola 2.17.29 50
Taina Vaismaa 2.19.29 51
Tea Murtoniemi 2.19.36 52
Riitta Saarentausta Vaajakoski 2.19.56 53
Leea Lahtomäki 2.20.59 54
Johanna Mäki-Panula 2.23.42 55
Susanna Snellman 2.29.18 56
Mervi Ristola 2.29.52 57
Tuuli Lajunen JRV 2.36.35 58
Pia Siirola-Kourunen JRV 2.36.37 59
Tessa Vakaslahti 2.37.22 60
Heidi Reijo Samba Trailrunning Club 2.40.22 61

Extreme Naiset

Nimi Seura Tulos Sija
Marjo Taanila Jyväskylä 2.52.10 1
Jenni Raitio 3.37.57 2
Tanja Korhonen 3.44.37 3
Nora Ruokostenpohja Jämsänkosken Ilves 3.47.30 4
Paula Hartman Vaajakosken kuohu 3.51.56 5
Mervi Tiusanen Jyväskylä Trail Runners 3.55.13 6
Anna-Mari Mäkinen Jyväskylä 3.56.52 7
Jaana Kiminkinen Jyväskylä trail runners 3.56.52 8
Anna Kyppö Jyväskylä Trail Runners 4.36.43 9

Extreme Miehet

Nimi Seura Tulos Sija
Henri Ansio Salomon Suunto Trail Team 2.12.56 1
Juho Ylinen Ikaalisten Nouseva-Voima 2.13.31 2
Vesa Taanila Ikaalisten Nouseva-Voima 2.51.06 3
Olli Lahtomäki JRV 2.53.31 4
Petri Pentikäinen Hippoksen Maratonkerho 3.16.48 5
Kaj Koskinen Samba Trailrunning Club 3.24.53 6
Harri Taavitsainen Vihti triathlon 3.28.35 7
Mikko Puranen 3.33.05 8
Tuomas Himanka MJR Triathlon 3.37.57 9
Olli Jalava 3.44.34 10
Henri Ruokostenpohja Jämsänkosken Ilves 3.47.33 11
Mertsi Rekola 3.49.51 12
Kai Törmikoski Pirunvuoren Ponnistus 4.17.46 13
Reima Mäkiranta Tampere Trail Running 4.24.31 14

Extreme Kaikki

Nimi Seura Tulos Sija
Henri Ansio Salomon Suunto Trail Team 2.12.56 1
Juho Ylinen Ikaalisten Nouseva-Voima 2.13.31 2
Vesa Taanila Ikaalisten Nouseva-Voima 2.51.06 3
Marjo Taanila Jyväskylä 2.52.10 4
Olli Lahtomäki JRV 2.53.31 5
Petri Pentikäinen Hippoksen Maratonkerho 3.16.48 6
Kaj Koskinen Samba Trailrunning Club 3.24.53 7
Harri Taavitsainen Vihti triathlon 3.28.35 8
Mikko Puranen 3.33.05 9
Tuomas Himanka MJR Triathlon 3.37.57 10
Jenni Raitio 3.37.57 11
Olli Jalava 3.44.34 12
Tanja Korhonen 3.44.37 13
Nora Ruokostenpohja Jämsänkosken Ilves 3.47.30 14
Henri Ruokostenpohja Jämsänkosken Ilves 3.47.33 15
Mertsi Rekola 3.49.51 16
Paula Hartman Vaajakosken kuohu 3.51.56 17
Mervi Tiusanen Jyväskylä Trail Runners 3.55.13 18
Anna-Mari Mäkinen Jyväskylä 3.56.52 19
Jaana Kiminkinen Jyväskylä trail runners 3.56.52 20
Kai Törmikoski Pirunvuoren Ponnistus 4.17.46 21
Reima Mäkiranta Tampere Trail Running 4.24.31 22
Anna Kyppö Jyväskylä Trail Runners 4.36.43 23

 

Night Challenge Naiset

Nimi Seura Tulos Sija
Nina Mäki 1.14.37 1
Tanja Lauri Kaipolan vire 1.28.10 2
Katja Ratia Kaipolan Vire 1.31.00 3
Sanna Anttila 1.36.14 4
Minna Warwick 1.49.05 5

Night Challenge Miehet

Nimi Seura Tulos Sija
Matti Kärkkäinen JKU 1.00.39 1
Lassi Vaismaa 1.11.13 2
Jani Maukonen Leppäveden Leppä 1.22.09 3
Aarni Ronkainen O.K. AUTO OY 1.22.54 4
Arttu Vehkakoski O.K auto 1.22.54 5
Olli Ratia CC Ilves 1.31.00 6
Pasi Flinkman HTRc 1.41.30 7
Juha Tontti HTRC 1.54.30 8

Night Challenge Kaikki

Nimi Seura Tulos Sija
Matti Kärkkäinen JKU 1.00.39 1
Lassi Vaismaa 1.11.13 2
Nina Mäki 1.14.37 3
Jani Maukonen Leppäveden Leppä 1.22.09 4
Aarni Ronkainen O.K. AUTO OY 1.22.54 5
Arttu Vehkakoski O.K auto 1.22.54 6
Tanja Lauri Kaipolan vire 1.28.10 7
Olli Ratia CC Ilves 1.31.00 8
Katja Ratia Kaipolan Vire 1.31.00 9
Sanna Anttila 1.36.14 10
Pasi Flinkman HTRc 1.41.30 11
Minna Warwick 1.49.05 12
Juha Tontti HTRC 1.54.30 13

 

Night Enjoy Naiset

Nimi Seura Tulos Sija
Mia Taini JRV 0.43.13 1
Elli Taini JRV 1.04.46 2
Janette Tarkiainen 1.04.46 3

Night Enjoy Miehet

Nimi Seura Tulos Sija
Saku Streng 0.41.56 1
Jani Huhtamäki 0.44.41 2
Jari Myyry JRV 0.49.49 3
Matti Valta Kollinmäen Hervottomat 0.59.34 4
Jesse Tarkiainen JRV 1.02.58 5

Night Enjoy Kaikki

Nimi Seura Tulos Sija
Saku Streng 0.41.56 1
Mia Taini JRV 0.43.13 2
Jani Huhtamäki 0.44.41 3
Jari Myyry JRV 0.49.49 4
Matti Valta Kollinmäen Hervottomat 0.59.34 5
Jesse Tarkiainen JRV 1.02.58 6
Elli Taini JRV 1.04.46 7
Janette Tarkiainen 1.04.46 8

 

Vaellus (29 henkilöä)

Nimi Seura
Riikka Aho
Mauri Junnola
Vuokko Junnola
Johanna Keskinen Vitikkalan koulu
Petteri Koskinen
Hanna Lehtimäki Vitikkalan koulu
Teija Luoto
Mervi Mujunen
Joonas Nurminen
Merja Pahkala Rusulan Luja
Tuovi Pahkala Kallion Kova
Annika Reina
Maarit Savo Vitikkalan koulu
Ella Uusitalo
Sirkku Vuorenpää JRV
Marko Pitkänen
Pekka Ottelin
Tiina Virkajärvi
Panu Kärkkäinen
Maria Salonen
Peppi Salonen
Annika Raevaara-Marjanen
Pentti Helminen
Juha Nurminen
Taija Huuskonen
Kari Koskinen
Esa Helin
Raili Koskinen
Reino Myllyharju