Aikataulu – Himos Winter Trail

Aikataulu

AIKATAULU

PERJANTAI 8.2.2019

17.30 Kisatoimisto Kokouskeskus Koululla aukeaa

19.30 Himos Night Easy(6km) yhteislähtö

19.30 Himos Night Enjoy(9km) yhteislähtö

19.30 Himos Night Challenge(13km) yhteislähtö

22.30 Maali sulkeutuu

22.00 Himos Areena avaa ovensa – esiintyjänä Leo

23.30 Show-time

08.00-23.00 Ravintola Tupa avoinna Himos Areenan pihapiirissä

LAUANTAI 9.2.2019

09.00 Kisatoimisto aukeaa Himos Areenalla

09.30-10.45 Himos Winter Trail-tähtiesiintyjä areenalla (Kokouskeskus Koulu)

  • Buff Trail Tour-tähti Jere Pajunen avaa harjoittelunsa ja kehityksensä salat yleisölle
  • Jere Pajunen kertoo Buff Trail Tourin ratkaisuhetket ja tunteet Vaarojen Maratonilta ikimuistoisessa voittotaistelussa Henri Ansiota vastaan

11.30 Himos Easy(6km) yhteislähtö

11.30 Himos Enjoy(9km) yhteislähtö

11.35 Himos Vaellus(6-13km) starttaa

12.30 Himos Challenge(13km) yhteislähtö

12.30 Himos Extreme(25km) yhteislähtö

13.00 Buffetruokailu Ravintola Tuvassa avautuu 

16.45 Aurinko laskee

17.30 Maali sulkeutuu

18.30 Buffetruokailu Ravintola Tuvassa sulkee ovensa

22.00 Himos Areena avaa ovensa – esiintyjänä Kasmir

23.30 Show-time